Poważna zmiana w Google – Pingwin w czasie rzeczywistym

Poważna zmiana w Google – Pingwin w czasie rzeczywistym

Na swoim oficjalnym blogu Google poinformowało, że „Pingwin”, czyli jeden ze specjalnych algorytmów wyszukiwarki zaczął działać w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla właścicieli stron?

„Pingwin” nie jest nowym mechanizmem. Po raz pierwszy został użyty w wyszukiwarce Google w 2012 roku, a jego działanie  zauważyli niemal wszyscy właściciele stron internetowych. Pingwin to algorytm, który zmienia wyniki wyszukiwania poprzez zastosowanie dodatkowych kryteriów oceny. Ta dodatkowa ocena ma za zadanie wyeliminowanie stron o niskiej jakości. W praktyce można było jednak zauważyć, że Pingwin bierze pod uwagę przede wszystkim czynniki zewnętrzne, czyli linki prowadzone do witryny.

Po każdym wdrożeniu aktualizacji Pingwina wielu właścicieli stron otrzymywało komunikaty o szkodliwych linkach prowadzących do ich witryn. Wraz z tymi powiadomieniami zauważalne były także poważne spadki pozycji.

Informacja, którą podało Google 23 września dotyczy wprowadzenia Pingwina na stałe do algorytmu Google. Dzięki temu mechanizm nie będzie wprowadzany okresowo, a będzie oddziaływał na wyniki wyszukiwania na bieżąco.

Pierwsze rezultaty tej zmiany już są widoczne w wynikach wyszukiwania. Od kilku dni można zaobserwować większe wahania pozycji. Na swoim blogu Google jednocześnie uspokaja, że Pingwin jest tylko jednym z ponad 200 czynników rankingowych

Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

Czy liczba odwiedzin Twojej strony spadła w ostatnich dniach?